Radosny dzień :)

opublikowane: 6 wrz 2019, 11:24 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 6 wrz 2019, 11:29 ]

Kolejne szkolenie na stopień żeglarza jachtowego trwa! Sami zobaczcie co tam się dzieję, tę radość, zerkając na klubowy facebook - to kolejna dobra wiadomość: nasz Fb zaczął żyć :D!

Tradycyjnie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej - praktyka oraz dostęp do interaktywnych tablic edukacyjnych (KURS ON-LINE). Szczegóły w zakładce: szkolenia żeglarskie.

Tym razem maleńka powtórka z teorii manewrowania: czy jacht na rycinie "płynie" poprawnie? Więcej przykładów na KURSY ON-LINE.
Opracowała: Hania


Śledź dziennik pokładowy...

opublikowane: 19 sie 2019, 11:04 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 26 sie 2019, 11:06 ]

... Szczurze Lądowy! Czyli ku zadumie tych co nie popłynęli w rejs.

Dzień pierwszy: Pogoń – Stepnica; sztauowanie; Odpust Świętego Jacka Odrowąża "z pierogami" - załapaliśmy się na ruskie i mięsne z kapustą.

Dzień drugi: Stepnica – Świnoujście; Dzień Latarni Morskiej.

Dzień trzeci: Świnoujście – Dziwnów; kompletna załoga; w drodze kisiel; 142,7˚ na port; wraz z nami jest tu 300 zawodników przygotowujących się do Mistrzostw Europy w klasie Laser; schabowy na obiad; zwiedzanie.


Dzień czwarty: Dziwnów - Kołobrzeg; jajecznica z makaronem na śniadanie, pyry z gzikiem na obiad; słabnący wiatr; płyniemy, wreszcie jest czas przyjrzeć się gadżetom żeglarskim załogi ;); zejściówka-nawigacja-ster; port; zwiedzanie.

Dzień piąty: Kołobrzeg - Świnoujście; czy to była noc czy jedynie drzemka?; najpierw silnik, potem żagle, ref i znów pełne żagle; kto nie zmókł dotąd ten miał okazję zmoknąć dziś, kogo nie zemdliło ten... przechyły (mamy siniaki na nogach); wreszcie kurs 235˚i i i i port; zmiana kapitana; gwieździsta noc.

Dzień szósty: Świnoujście - (Trzebież) - Pogoń; 13 godzin na silniku, prędkość 2,8w Yanmar i 3,4w Mercury; przeprawa promowa, brama torowa północna, kolejna, kolejna, kurs 150˚, kolejna brama,...; wiatru niby brak a jednak cały czas w dziób; czego to załoga wracająca z rejsu nie zrobi: obieranie ziemniaków, lody po drodze, spokój manewrów; 2100 koniec rejsu.

Tekst i zdjęcia: załogaWreszcie pada deszcz

opublikowane: 19 sie 2019, 10:48 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 19 sie 2019, 10:49 ]

Poziom wody opadł w tym roku tak nisko, że przy brzegu pojawiły się plaże których dotąd nie było, pomosty stoją na zaskakująco wysokich nogach nad taflą wody, pływający grunt mają daleko dalej niż zwykle, trzcina kołysze się na piachu. Zaczęło jednak padać :)! Nim niecka jeziora się napełni trawa nabrała koloru zielonego, zakwitły klubowe ziemniaki ogniskowe, urosły grzyby. Sierpień.
Tekst i zdjęcia: Hania


Ronja na Pyromagic 2019

opublikowane: 13 sie 2019, 12:56 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 19 sie 2019, 10:50 ]

Wydarzenie, jakie miało miejsce w Szczecinie w ostatnich dniach ściągnęło do niego tłumy. Nie zabrakło tam również nas i RONJI, która popłynęła rzekami Odry i Roztoki Odrzańskiej, ku pierwszym tegorocznym przygodom. Otarła się o dno koryta rzeki, zmierzyła z niejednym pływającym obiektem, zabłysła światłem lamp, by bezpiecznie zawinąć do portu macierzystego.

Wspomnienia zostaną z nami na długo.

Tekst i zdjęcia: ZAŁOGA
Szkolenie na żeglarza

opublikowane: 4 sie 2019, 05:26 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 4 sie 2019, 05:29 ]

Kolejne szkolenie zakończone. Uff. Tym razem warto przypomnieć sobie przepisy i etykę żeglarską.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej - praktyka oraz dostęp do interaktywnych tablic edukacyjnych (KURS ON-LINE). Szczegóły w zakładce: szkolenia żeglarskie.

Opracowała: Hania

Czym jest dla nas żeglarstwo?

opublikowane: 4 sie 2019, 04:46 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 4 sie 2019, 04:58 ]

Natura, spokój, świeże powietrze, walka z żywiołem... Czy tak, w najprostszych słowach, można opisać żeglarstwo? Przekonaj się sam - zacznij żeglować (lub choć obejrzyj film :) ).

https://www.youtube.com/watch?v=0iEgakyA7o4

Opracowali: autorzy filmu

Ronja powraca na morze

opublikowane: 31 lip 2019, 00:52 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 31 lip 2019, 01:03 ]

południowy Zalew
Po latach „niebytu” SY Ronja wypłynie na bardziej słone niż Zalew wody.
Kto nie załapie się na rejs nie weźmie udziału w przygodzie! Nie wywiesi banderki, nie przypnie szelek do relingu, nie pomyśli nocą o tym że sieci powinny być oznakowane, nie posmakuje jajecznicy smażonej w przechyle, nie pozna rozmiarów bakisty – drogi awaryjnego dostępu do silnika, nie obudzi się w obcym porcie… Za to może spodziewać się, że zacznie wyrastać mu ogon szczura lądowego.

Poszukiwana załoga – 2 osoby.
Rejs od 19 sierpnia.

ManiaHammerhavnen2
Dalaro
Tekst: Marianna i Hania
Zdjęcia: żeglujący na Ronji

Żeglarze triathlonistom

opublikowane: 17 lip 2019, 09:45 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 17 lip 2019, 10:07 ]

Tutaj zaczęła się historia ... 35 –lecie TRIATHLONU w Polsce – bądź częścią historii, poczuj ducha rywalizacji w malowniczej scenerii Jeziora Kierskiego.

14 lipca 1984 roku - po raz pierwszy do programu Spartakiady wciągnięty został triathlon. Na miejsce zawodów wyznaczono podpoznański Kiekrz! Na starcie stanęło 137 zawodników, w tym 3 kobiety. Dystans, jaki mieli do pokonania zawodnicy to 1500 m pływania – 50 km jazdy na rowerze – 20 km biegu.

14 lipca 2019 roku, po 35 latach TRIATHLON powraca do Kiekrza!
Tekst: Triathlon KiekrzCzy wiesz co to za światło?

opublikowane: 6 lip 2019, 12:39 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 6 lip 2019, 12:42 ]

Czy wiesz co to za światło? Co tak wygląda w ciemnościach?

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej - praktyka oraz dostęp do interaktywnych tablic edukacyjnych (KURS ON-LINE). Szczegóły w zakładce: szkolenia żeglarskie.

Opracowała: Hania  
 


    statek (...) na kotwicy        statek holujący przy burcie    poławiający statek - prawa burta

Co w lipcu dziać może się na przystani?

opublikowane: 14 cze 2019, 14:19 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 6 lip 2019, 12:21 ]

Trawa i mirabelki mogą zmienić kolor na żółty. Można zebrać plony poziomek i porzeczek. Mogą wykluć się kolejne pokolenia kaczek, łysek, a mewy – jakby był sierpień – zasiedlić mogą szczyt naszego pomostu. Może zdarzyć się, że zacumowana przy naszym pomoście omega znajdzie się u sąsiadów w LOKu. Dziesiątki kajakarzy mogą zapłynąć na naszą plaże, a tuż obok klubu przepłynąć dziesiątki sportowców (Wpław przez Kiekrz). Może zapłonąć ognisko. Może poziom wody obniżyć się bardziej niż zeszłego lata. Mogą nie pojawić się glony.
Czy coś z tego przegapiłeś?
Tekst: Hania
Zdjęcie: Marianna


1-10 of 100