Optymistów czas

opublikowane: 28 paź 2019, 14:14 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 28 paź 2019, 14:15 ]

Oto sezon, który rozpoczęliśmy w minioną sobotę. Więcej szczegółów na klubowym FB. Zapraszamy!
Tekst: Hania
Zdjęcia: Szymon


Ręce, które pracowały

opublikowane: 27 paź 2019, 04:51 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 28 paź 2019, 14:09 ]

Obiektywy aparatów uchwyciły w tym roku wiele pracujących przy zakończeniu sezonu rąk (i nóg). Oto te uchwycone.

Zdjęcia: Iza i Szymon
Hangarowanie

opublikowane: 27 paź 2019, 04:22 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 27 paź 2019, 07:00 ]

Któż jak nie Komandor wie, że pogoda lada dzień zmieni się. "WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD!!!" - po otrzymaniu takiego komunikatu dziś w Klubie zjawiło się nas kilkunastu. Zrobiło się naprawdę tłumnie przed hangarem i na pomoście. Rękawice, wiadra, kombinerki poszły w ruch. Tak, że wraz z powrotem Omegi, która w tym ostatnim dniu sezonu wypłynęła jeszcze na jezioro, z wody zniknęły wszystkie nasze jachty i część pomostu.
Nostalgia posezonowa trwała jednak krótko. Rozpoczęliśmy już nowy sezon ;). Jesienny czas Optymistów :) i gorących herbat.
Tekst i zdjęcia: Hania

Nietypowy rzut okiem ;)

opublikowane: 26 paź 2019, 11:37 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 27 paź 2019, 04:32 ]

Jak wyglądają jesień i Jezioro Kierskie z canoe? Można przekonać się zaglądając o tej porze roku do klubu i wsiadając do canoe. Przeźroczysta woda, jeszcze ciepłe promienie Słońca, fantastyczne kolory roślin i zakątki, których z żaglówki nie widać.
Tekst: Hania
Zdjęcia: Iza
Klub w roli sponsora

opublikowane: 23 paź 2019, 13:13 przez KŻ UAM

Nasz Klub zasponsorował pływakom ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Poznaniu koszulki reprezentacyjne!
W zamian za finansową pomoc szkoła umieściła na sportowych koszulkach logo Klubu. Dzięki temu zaistniejemy na arenie Term Maltańskich (dzieci z SP6 trenują tam codziennie, w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych), kilka razy w roku w różnych miejscach Poznania na zawodach pływackich, w wielu domach w ciągu roku szkolnego oraz na stronie internetowej jednej z największych szkół w Poznaniu.
Tekst: Hania

Zimowy sen

opublikowane: 21 paź 2019, 10:52 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 22 paź 2019, 11:37 ]

W zimowy sen zapada nasz kolejny jacht, a śnić będzie o ... Karlskrona (!).

Tekst: Marianna
Zdjęcia: Marianna, Iza

KDd, czy droga po dnie (?)

opublikowane: 6 paź 2019, 13:14 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 12 paź 2019, 05:45 ]

W pierwszą niedzielę października rozpoczęliśmy hangarowanie. "Najpierw powoli - jak żółw ociężale, ruszył po dnie jeziora Mak ospale" przebywając najdłuższą w swojej historii drogę po dnie (!). Rekordowo niski stan wody sprawił, że... praca na kiforze nie miała końca. Gdy wreszcie dotarł na miejsce swojego zimowania nadszedł czas na ucztę... (!). Kto nie był, niech nie czyta ile kiełbas, chleba, jabłek i orzechów pomieścił nasz klubowy stół...
Tekst: Marianna


Kiedy słyszysz "sztorm na Bałtyku"

opublikowane: 5 paź 2019, 06:23 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 5 paź 2019, 06:24 ]

Kiedy słyszysz "sztorm na Bałtyku" a jest szansa, że wiatr łamiący gałęzie, rzucający jachtami, porywający pomosty dotrze nad Kiekrz, jedź do Klubu i zobacz co te dwa żywioły czynią Twoim jachtom na akwenie dużo, dużo mniejszym niż Morze Bałtyckie.
Tekst: Hania
Radosny dzień :)

opublikowane: 6 wrz 2019, 11:24 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 6 wrz 2019, 11:29 ]

Kolejne szkolenie na stopień żeglarza jachtowego trwa! Sami zobaczcie co tam się dzieję, tę radość, zerkając na klubowy facebook - to kolejna dobra wiadomość: nasz Fb zaczął żyć :D!

Tradycyjnie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty szkoleniowej - praktyka oraz dostęp do interaktywnych tablic edukacyjnych (KURS ON-LINE). Szczegóły w zakładce: szkolenia żeglarskie.

Tym razem maleńka powtórka z teorii manewrowania: czy jacht na rycinie "płynie" poprawnie? Więcej przykładów na KURSY ON-LINE.
Opracowała: Hania


Śledź dziennik pokładowy...

opublikowane: 19 sie 2019, 11:04 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 26 sie 2019, 11:06 ]

... Szczurze Lądowy! Czyli ku zadumie tych co nie popłynęli w rejs.

Dzień pierwszy: Pogoń – Stepnica; sztauowanie; Odpust Świętego Jacka Odrowąża "z pierogami" - załapaliśmy się na ruskie i mięsne z kapustą.

Dzień drugi: Stepnica – Świnoujście; Dzień Latarni Morskiej.

Dzień trzeci: Świnoujście – Dziwnów; kompletna załoga; w drodze kisiel; 142,7˚ na port; wraz z nami jest tu 300 zawodników przygotowujących się do Mistrzostw Europy w klasie Laser; schabowy na obiad; zwiedzanie.


Dzień czwarty: Dziwnów - Kołobrzeg; jajecznica z makaronem na śniadanie, pyry z gzikiem na obiad; słabnący wiatr; płyniemy, wreszcie jest czas przyjrzeć się gadżetom żeglarskim załogi ;); zejściówka-nawigacja-ster; port; zwiedzanie.

Dzień piąty: Kołobrzeg - Świnoujście; czy to była noc czy jedynie drzemka?; najpierw silnik, potem żagle, ref i znów pełne żagle; kto nie zmókł dotąd ten miał okazję zmoknąć dziś, kogo nie zemdliło ten... przechyły (mamy siniaki na nogach); wreszcie kurs 235˚i i i i port; zmiana kapitana; gwieździsta noc.

Dzień szósty: Świnoujście - (Trzebież) - Pogoń; 13 godzin na silniku, prędkość 2,8w Yanmar i 3,4w Mercury; przeprawa promowa, brama torowa północna, kolejna, kolejna, kurs 150˚, kolejna brama,...; wiatru niby brak a jednak cały czas w dziób; czego to załoga wracająca z rejsu nie zrobi: obieranie ziemniaków, lody po drodze, spokój manewrów; 2100 koniec rejsu.

Tekst i zdjęcia: załoga1-10 of 108