strona_glowna‎ > ‎

Gdy pada deszcz w KŻ UAM - FILM

opublikowane: 30 mar 2014, 23:14 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 5 kwi 2014, 02:09 ]
23-03-2014
W piątek rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, a co za tym idzie, na poznańskich akwenach pojawiają się pierwsi amatorzy żeglarstwa. Zimą również nie próżnują. - Gdy przychodzi zima, przede wszystkim czeka się, aż jezioro zamarznie, by można było pływać na bojerach - mówi Radosław Marcinkowski z Klubu Żeglarskiego UAM. - W zimie żeglarze się również spotykają. Wspominają sezon, wymieniają doświadczenia.
Między innymi nad Jeziorem Kierskim trwa już wielkie przygotowanie do sezonu. - Jesienią ściągnęliśmy maszty, trzeba więc pamiętać o tym, by je założyć. Trzeba również przejrzeć dno kadłuba, a więc zobaczyć czy trzeba pomalować, zeszlifować kadłub jachtu. Konieczny jest przegląd żagli oraz lin i osprzętu, by w trakcie sezonu cieszyć się żeglarstwem, a nie myśleć o tym, gdzie są jakieś części - dodaje.
Wielkie wodowanie na Jeziorze Kierskim zaplanowano na 12 kwietnia. Żeglarze już się tutaj pojawiają, a w najbliższych dniach będzie ich jeszcze więcej. - Ośrodek znów zacznie tętnić życiem pod koniec marca. Wtedy pojawią się tutaj żeglarze - kończy.

Tekst: epoznan.pl
Materiał: Telewizja WTK
Wywiadu udziela: Radek
Comments