strona_glowna‎ > ‎

Jesienna szkoła

opublikowane: 10 paź 2013, 12:18 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 14 paź 2013, 01:47 ]
ZdjęcieŻeglarstwo to nie jedyny powód, dla którego warto przyjechać nad Jezioro Kierskie. Powodem może być też przyroda! Okazuje się, że kamień, kasztan, wiatr, kaczka, nasionko, szyszka chmielowa, kierunki świata, a nawet plamy słońca, wszystko to potrafi być ciekawe. Umiejętnie pokazane potrafi być na tyle niesamowite....
Dzieci odwiedzające nasz Klub w minioną sobotę miały okazję dotknąć własnymi rękami tej otaczającej Jezioro Kierskie niesamowitości. Rzucić kamieniem do wody, skojarzyć że kasztanów szuka się nie pod każdym drzewem, poczuć jak wiatr spycha nas z pomostu, dowiedzieć się że kaczki nie nurkują, zdjąć ze spodni wczepiające się nasionka, szukać szyszki chmielowej pierwszy raz w życiu, zorientować mapę w terenie i gonić na trawie uciekające plamy słońca. Po prostu podotykać przyrodę. Banalne? Być może, ale buzie dzieci śmiały się cały czas czekając na kolejne wyzwania: spraw by coś było mokre, narysuj najwięcej szczegółów, poszukaj rzeczy nienaturalnej, ułóż ciąg logiczny, poszukaj na terenie czegoś co jest małe, itp.
… na tyle niesamowite, że wszystkie herbaty, które zaparzyliśmy sobie na rozgrzewkę październikowego dnia, zostały w kubkach niedopite.
 
Zdjęcie
 ZdjęcieZdjęcie
 
 
 
 
 
Tekst: Hania 
Comments