strona_glowna‎ > ‎

Regaty ŻMKS

opublikowane: 12 maj 2014, 02:20 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 15 cze 2014, 01:46 ]
Zdjęcie24 maja odbyły się pierwsze w historii regaty organizowane przez ŻMKS - regaty dla jachtów turystycznych (kabinowych i omeg). Prognoza pogody na dzień zawodów była jednoznaczna - burze. Organizatorzy podczas odprawy sterników przestrzegali, że biegi muszą być przeprowadzane sprawnie aby zdążyć przed deszczem -sądząc po zachmurzeniu nikt w to nie wierzył.

Zaplanowano 2 biegi. Trasa lewo-skrętna po trójkącie i śledź. Start godz 13:00.

Załoga KŻ UAM w składzie: sternik Radek Marcinkowski, załoga: Marianna Maciejewska, Marcin Kuska. Jacht Orion.

Po wystartowaniu, przy wietrze nie przekraczającym 2B, jachty żeglowały po wyznaczonej trasie. Po nawrocie na 3 boi, wiatr ucichł zupełnie, a ukończenie śledzia wydawało się niemożliwe. W upale, bez wiatru udało się dopłynąć przy drobnych podmuchach do łódki sędziowskiej, która wyznaczało linię mety. Z powodu flauty drugi bieg został odwołany.

Po zakończeniu zmagań na wodzie, załoga udała się na obfity poczęstunek, a wszystkiemu towarzyszyła muzyka szantowa. Około godz 18 wręczono wyróżnienia dla najlepszych załóg i ich jachtów. Nasz Orion został uhonorowany dyplomem za III miejsce w klasie T1!
Odbyła się również loteria fantowa, w które prawie każda załoga została nagrodzona.

Wszyscy w dobrych nastrojach wrócili do Klubu, niespodziewanie w deszczu. Był to pierwszy i ostatni deszcz jaki miał miejsce tego dnia nad jeziorem Kierskim.
Tekst: Radek Marcinkowski
Zdjęcia z regat Rozpoczęcia Sezonu - KS Posnania
Comments