strona_glowna‎ > ‎

Zagrali i poszli - koncert charytatywny dla Blanki PIEGAT

opublikowane: 24 sty 2015, 04:00 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 27 sty 2015, 00:23 ]

Blanka jest śliczną trzylatką, która poznaje świat w towarzystwie Retta. Jest to nieuleczalna i postępująca choroba genetyczna, która najczęściej pojawia się w życiu dziewczynek w momencie, kiedy szczęśliwi rodzice cieszą się z pierwszych kroków, słów, wspólnych zabaw...
Zespół Retta zabiera umiejętność chodzenia, mówienia, celowego posługiwania się rękami. W zamian oferuje powtarzające się sterotypowe ruchy rąk, padaczkę, problemy komunikacyjne, bruksizm, epizody bezdechu lub hiperwentylacji, osteoporozę, skoliozę i szeroki wachlarz innych dolegliwości.

Blanka jest pod opieką neurologa, genetyka, ortopedy, kardiologa, homeopaty, osteopaty, dietetyka. Chcąc zapewnić córce odpowiednie bodźce stymulujące ją do... podjęcia wysiłku rozwojowego, współpracujemy z neurologopedą, który prowadzi rehabilitację aparatu mowy. Naukę wyrażania swoich potrzeb prowadzimy we współpracy z logopedą. W ramach zajęć wczesnego wspomagania rozwoju Blanka objęta jest opieką pedagoga specjalnego, który pracuje z nią nad kształtowaniem zachowań społecznych i interakcją z otoczeniem. Umiejętności motoryczne córka rozwija podczas rehabilitacji metodą Bobath, hipoterapii, zajęć na basenie. Dużą rolę w rozwoju Blanki odgrywają zajęcia z integracji sensorycznej, muzykoterapia oraz dogoterapia. Intensywnym bodźcem do poszerzania wachlarza umiejętności Blanki jest delfinoterapia.

Wszystkim osobom, które zechcą pomóc w realizacji celów terapeutycznych i przyczynią się do kolejnej wygranej potyczki z chorobą serdecznie dziękujemy!

Szczegółowe informacje o zespole Retta znajdują się na stronie: www.rettsyndrome.pl

Strona Blanki na fb: https://www.facebook.com/blankapiegat?ref=hl

Dane potrzebne do PIT za rok 2014
KRS: 0000037904
W rubryce „Informacje uzupełniające – cel 1%” należy wpisać:
23415 Piegat Blanka
Pole „Wyrażam zgodę”: X

FUNDACJA DZIECIOM „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta do wpłat darowizn: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
z dopiskiem: 23415 Piegat Blanka – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia


8 lutego w poznańskim The Brothers Pub odbędzie się koncert grupy ZAGRALI I POSZLI, tworzącej muzykę z pogranicza folku, ballady oraz piosenki żeglarskiej i turystycznej. Muzycy eksperymentują z brzmieniami i instrumentami zasłyszanymi podczas wędrówek po świecie.

Na polskiej scenie muzycznej ZiP są obecni od prawie ćwierćwiecza. W trakcie swojej muzycznej kariery, zostali laureatami wielu przeglądów i festiwali muzyki turystycznej i poezji śpiewanej, zdobyli m.in. I miejsce na festiwalu SzantaClaus w Poznaniu. Swoją twórczość określają krótko – „piosenka drogi”.

Obecnie zespół gra w składzie:

Miłosz Dziurleja – akordeon, klawisze, wokal,
Artur Franczak – gitary,
Andrzej Janka – ukulele, gitara, wokal
Arek
Królak – gitara, banjo
Paweł Brylewski – gitary basowe
Piotr Szymczak – instrumenty perkusyjne
Piotr Więcek-Janka – saksofon, flet
                                                                                      
Tekst: Marek