strona_glowna‎ > ‎

Żeglarskie Lato

opublikowane: 11 sie 2013, 23:09 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 21 sie 2013, 13:23 ]
ZdjęcieI znów na 5 dni naszą przystanią zawładnęły dzieci pod czujnym okiem wychowawców i instruktorów. Ich panowanie przebiegało w zgodzie, zarówno w  trakcie zabaw jak i obowiązków. Bo Żeglarskie lato to nie tylko przyjemności lecz także nauka odpowiedzialności i wzajemnej życzliwości.
A każdy dzień w jego ramach rozpoczynał uroczysty apel. Potem była rozgrzewka, czyli biegi, podskoki, wymachy i  zabawa z żaglem lub liną na trawie. Po niej  nadchodził czas na sprawdzenie prognozy pogody na termometrach, wiatromierzach, a nawet mierzenie na własnoręcznie skonstruowanych przez dzieci przyrządach tego, co im wyobraźnia podpowiedziała.
Młodzi żeglarze najbardziej jednak czekali na wypłynięcie żaglówkami na jezioro, co dzięki sprzyjającej pogodzie miało miejsce każdego dnia. Trzymali ster, szoty, na końcach których wiązali ósemki, robili zwroty, ostrzyli, odpadali choć nie do końca czasem zdając sobie z tego sprawę.
Istotną rzeczą było również zawieranie taktycznych sojuszy między załogami na wypadek "bitwy wodnej".
Na koniec turnusu każdy otrzymał żeglarskie imię.
Po dniach pełnych powyższych wrażeń trudno było wracać do domu. Rodzice nierzadko musieli czekać długie chwile za nim rozgrywka w sztandary dobiegła końca i dzieci schodziły z boiska..
 
 
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
 
 
 
 
 
 
Tekst: Joasia
Comments