wydarzenia‎ > ‎

WIELKIE OTWARCIE SEZONU W GIŻYCKU

opublikowane: 7 kwi 2012, 14:28 przez KŻ UAM   [ zaktualizowane 7 kwi 2012, 14:30 ]
Wydarzenie: Wielkie Otwarcie Sezonu 2012
Gdzie: Giżycko
Kiedy: 01 maja 2012
Burmistrz Miasta Giżycka, Jolanta Piotrowska, zaprasza na Wielkie Otwarcie Sezonu 2012 i Mazurską Majówkę. Impreza odbędzie się 1 maja 2012 roku. Tradycyjnie wydarzenie rozpocznie się symbolicznym otwarciem zabytkowego mostu obrotowego na Kanale Łuczańskim. W programie przewidziano Paradę Jednostek Pływających, podczas której wyłoniona zostanie najładniej udekorowana jednostka, koncerty, konkursy oraz pokazy rycerskie i średniowieczne zabawy.

Cykliczna impreza będzie miała jubileuszowy charakter, gdyż w tym roku wypada 400-lecie nadania praw miejskich. Z tej okazji przez cały rok w Giżycku odbywać się będą różnego rodzaju wydarzenia kulturalne i sportowe, koncerty, festyny i warsztaty.

Aby wziąć udział w konkursie na najładniej udekorowaną jednostkę, należy złożyć formularz zgłoszeniowy do 30 kwietnia 2012 r. do godz. 15.00 w Wydziale Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku lub w dniu imprezy 1 maja 2012 r. do godz. 11.00 przy stoisku promocyjnym. Oceny jednostek pływających i ich załóg dokona komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Miasta Giżycka. Ocenie podlegać będzie dekoracja jednostek pływających oraz przebranie załogi. Celem konkursu jest promocja walorów turystycznych Giżycka i okolic oraz aktywnych form spędzania wolnego czasu, a także promocja kanału Łuczańskiego oraz jeziora Niegocin i Kisajno jako propozycji wodnych szlaków turystycznych.

Tekst: Tawerna Skipperów
Comments